10 pomysłów na aranżację Domu i ogród - transformuj swoje wnętrza i otoczenie! - Dom i ogród

Dodane: 08-06-2023 10:28

Ciebie dziesięć pomysłów, jak odmienić swoje mieszkanie i otoczenie przy minimalnym wysiłku i koszcie.

Zaczynamy od ważnej kwestii – właściwej ilości roślin. Dodanie zieleni do Twojego domu wpłynie na poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej. Rośliny pomogą w warunkach dużego stresu, pozw

10 pomysłów na aranżację Domu i ogród - transformuj swoje wnętrza i otoczenie! - Dom i ogród Dom i ogród

Pierwsze kroki w aranżacji Domu i ogrodu

Dom i ogród to miejsce, w którym spędzamy większość czasu, warto zatem zadbać o ich wygląd. Transformacja wnętrza nie musi oznaczać kosztownej i czasochłonnej remonty. Mamy dla olą odpocząć i zrelaksować się. Zmiana na lepsze w aranżacji wnętrza lub ogrodu zaczyna się od zielonego (lub kwiatowego!) zastrzyku.

Kreatywność w aranżacji

Aranżacja wnętrza nie powinna mieć ograniczeń! Kreatywność i nieszablonowe podejście to ważny element transformacji. Jeśli chcesz wyróżnić swoją łazienkę, zastosuj nietuzinkowe akcenty - oryginalne lustra, świeczniki lub unikalne lampy. W sypialni postaw na wygodę, dobrej jakości materace i pościel to podstawa! Możesz dodać również zwarte poduszki, które zmienią wyraz całego wystroju. Ogród – niewątpliwie królestwo kwiatów i zieleni. Oryginalne kwietniki, wiklinowe koszy z doniczkami albo pięknie zaprojektowana rabata podkreślą urok Twojego ogrodu.

Fajerwerki kolorów – modyfikacje przestrzeni

Gra kolorów to sposób na ciekawą metamorfozę. Stwórz harmonijny klimat i przyjemną atmosferę używając kolorowych dodatków czy aplikując kontrasty. Na ścianieście uzyć tapety w wąskie pasy lub tęczowy gradient. W pomieszczeniach styl minimalizmu, uchwytne akcenty sprawią, że wnętrza nabiorą wyrazu i będą zaskoczeniem, np. drewniane taborety w żółtym lub królewskim błękicie. Na terenie Twojego ogródka warto za to wprowadzić przestrzenie o bogatych kolorach natury- delikatne róża, głębokie zielenie czy ogniste kolory liści drzew przywiosną magię do Twojego ogrodu!